Skvělý hráč. Kdo to vlastně je? Ten co střílí nejvíc gólů, běhá nejrychleji, skáče nejvýš, hází nejdál? Myslím, že skvělí hráči jsme my všichni. My všichni  hrajeme svoji velkou hru – hru našeho života – nejlépe, jak dokážeme. Už tím jsme skvělí! Jaké jsou ale charakteristiky skvělých hráčů z pohledu našich koučů?

Touha

Skvělý hráč se neobejde bez touhy – touhy něco dokázat, touhy změnit věci, touhy učit se, touhy růst, tak jako malé dítě má touhu naučit se chodit. Touha je jako jiskřička, která dokáže rozdělat oheň. Čím větší touha, tím silnější jiskra.

„Začátkem všech úspěchů je touha. Pamatujte si to! Slabá touha přinese slabé výsledky, tak jako malý ohýnek vydá málo tepla.“ Napoleon Hill

Otevřenost

Otevřenost sám sobě. Otevřenost novým zkušenostem, myšlenkám, příležitostem. Toto je další důležitá vlastnost skvělého hráče. Mít oči dokořán, uši nastražené a srdce otevřené. Ve světě je spousta úžasných věcí, které k nám mohou přijít, jen jim to často nedovolíme, protože jsme uzavření. Jsme zaběhlí v určitém režimu a odmítáme se zastavit a vidět další věci, jen proto, že jsou jiné, než na jaké jsme zvyklí. Dovolte novým věcem přijít do Vašeho života. Nebudete litovat.  

Upřímnost

Pojďme si přiznat, že všichni  občas nosíme (růžové, černé, kdovíjaké) brýle. Všechno pak vypadá vždy o něco jinak, než ve skutečnosti je. Znáte to? Někdy je však lepší tyto brýle sundat a vidět realitu takovou jaká je. Nejen realitu kolem nás, ale zároveň sebe samotné. Vidět sám sebe se svými klady, zápory, naše opravdové já. Naše ego je občas ego s velkým E. Nechce nám dovolit naše brýle sundat, ale jenom tak můžeme vidět svoji skutečnou hodnotu a najít způsob, jak se posouvat dopředu. Kouč (odkaz na Šimonův profil?) je přesně ten člověk, který Vám pomůže sundat Vaše brýle, abyste prozřeli, je-li to třeba. Zároveň Vám dodá odvahu, brýle sundat.

Odvaha

Sundat brýle souvisí také s naší odvahou. Odvahou sundat brýle, nasadit pohled tygra a jít začít věci dělat. Odvahou zvednout se a vydat se za hranice vlastního komfortu. Odvaha dělat věci. Věci, do kterých se nám nechce, kterých se bojíme a kterým se vyhýbáme. Zkoušet dělat nové věci, které nás posunou za vysněným vítězstvím. Sezením doma na gauči se moc daleko nedostaneme! Tak se narovnej, zhluboka nadechni a vyraž ke hvězdám…

Zodpovědnost

Správný hráč nejen že sundá brýle, ale přijme také zodpovědnost za svůj vlastní život (za to, co uvidí). Již ve školce nás naučili, že prstem se na nikoho neukazuje. Nelze svalovat vinu na ostatní. Skvělý hráč to moc dobře ví a přijímá tuto zodpovědnost. Je to tvůrce své vlastní hry, svého osudu. Neukazuje na šéfa, kolegy, partnera, rodiče, děti, prostě na nikoho. Přijímá plnou zodpovědnost za své činy! Neukazuješ, čistě náhodou, na někoho i Ty?

Ambicióznost

Podprůměr, průměr, nadprůměr. Každý to vnímá jinak, co je pro jednoho průměr, pro druhého může být nadprůměr. Skvělý hráč, ať už se nachází pod, nad nebo v průměru, tak má ambice se posouvat výš/dál… Nejsou pro něj žádné hranice nebo limity. Ty totiž vznikají jen v naší vlastní mysli. Příkladem nám mohou být ti nejúspěšnější lidé, kteří mysleli bez limitů.

„Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.” Henry Ford

Vnímáte u sebe vlastnosti skvělého hráče? Pojďme se o tom přesvědčit společně!

Skvělým hráčem je každý z vás! Možná jste to ještě neobjevili, možná občas nebudete házet samé šestky, možná, že občas budete muset stát jedno kolo, přesto by vás to nemělo odradit. Skvělý hráč totiž nemůže nikdy prohrát. Drobné neúspěchy ho posouvají stále dopředu. Jestliže se chcete dozvědět více od našich profesionálů, poslechněte si náš podcast o 10 charakteristikách skvělých hráčů!

Leave a Reply

Your email address will not be published.