O koučování jsem se poprvé dozvěděl v knize Mnich, který prodal své ferrari od Robina Sharmy, kterou jsem dostal ke svým státnicím (mám vystudované Finance na VŠE  v Praze). Je to zároveň první kniha, která mě dovedla blíže k osobnímu rozvoji. V následujících několika letech jsem přečetl další knihy a začal přemýšlet o životě z jiné perspektivy než z pohledu každodenní rutiny. Více z nadhledu a z pohledu toho, co opravdu dává smysl mně samotnému.

Byť jsem to toho času ještě nevěděl, zlom nastal v létě 2017. Rozešli jsme se s tehdejší přítelkyní, opustil jsem zaměstnání a odstěhoval se z bytu. Neměl jsem vztah, práci ani kde bydlet. Chvíli jsem si lízal rány, ale poté jsem přemýšlel, co se životem dál. 

V dnešní době sociálních sítí a online marketingu na mě vyskočil odkaz na webinář Život jako hra a bylo to. Potom to šlo ráz na ráz. Vyplnil jsem diagnostiku, zažádal o první konzultaci zdarma a následně se nechal koučovat. Diagnostikou jsem prošel a absolvoval další pohovory. Na jeden si obzvlášť dobře pamatuji, bylo to s Honzou Markelem a zaznělo tam “Když je žák připraven, učitel se objeví” – tomu stále věřím, člověk by se měl neustále rozvíjet, aby byl připraven chytit příležitost za pačesy. Oba jsme cítili, že já připraven byl. V dubnu 2018 jsem nastoupil do intenzivního koučovacího výcviku a začala jízda, která trvala, trvá a trvat bude. Mimo to jsem se ještě stihl sbalit a objet vlakem Evropu od Maďarska po Norsko, ale o tom jindy 🙂

V následných 2 letech jsem absolvoval výcviky Základních koučovacích dovedností, Základní metody, pokročilé metody, Profesionálních koučovacích dovednosti, Mentor koučingu a výcvik Vnitřní svobody. Splnil jsem kritéria pro udělení certifikace ACC.

V koučovacích konverzacích jsem se svými klienty otevíral různá témata od práce, podnikání, vedení týmu až k osobnímu životu a vztahům. 

V poslední době se svými klienty zaměřuji především na to, jak mít funkční a angažovaný tým. 

0 +
Hodin výcviku
0 +
Odkoučovaných hodin
0 +
Spokojených klientů