aneb samochvála smrdí

Koučování jsem vyzkoušela, protože věřím, že tato metoda dokáže nalézt hluboko uložené odpovědi na otázky každého z nás. Správné odpovědi musíme hledat uvnitř sebe.

Pro spolupráci s koučem jsem se rozhodla díky absolvování kurzu “Základy koučování”, na kterém jsem porozuměla významu této metody. Kurz jsem absolvovala jako rozšíření si obzorů a zvážení, zda mohu tuto metodu nějak uplatnit v mém osobním nebo pracovním životě.
Největším přínosem pro mě u koučování je, že se učím něčemu novému a že vidím posun a výsledky. Splnilo se mi očekávání, že budu často nahlížet do svého nitra díky vhodně položeným otázkám. Koučování mi přináší určitý řád a uspokojení, že se posouvám dále. Umím si také lépe představit, co to obnáší “koučovat” a “být koučován”.

Koučování s Šimonem bych doporučila všem, kteří touží po posunu, po zjištění určitých věcí o sobě samém. Jsem toho názoru, že pokud člověk dobře pozná sám sebe, může skvěle využít své schopnosti, pracovat se svými nedostatky a celkově tak prožít kvalitně a efektivně život. Být přínosem sobě i ostatním, díky vnitřní spokojenosti a vyrovnanosti.

Kdybych s koučem nespolupracovala, nestalo by se, že bych opět navrátila své zapálení pro mou práci a nepřišla by má celková životní spokojenost na všech polích mého života 🙂 Děkuji 🙂
Renáta
OSVČ, TOP leader spol. Essens
Koučování jsem vyzkoušela nejdříve ze zvědavosti. Po zkušební půlhodince mě postup i přístup kouče zaujal a napadla mě spousta věcí, které by se daly tímto způsobem vyřešit nebo posunout.
Největší přínos je pro mě jiný/nezaujatý úhel pohledu a kladení otázek, které udeří hřebíček na hlavičku 😀

Líbí se mi hodně Šimonův přístup. Nemám z něho dojem upjatosti nebo snad jasně naučených věcí, které má používat (jak jsem již dříve zažila). Vzbuzuje důvěru a nemám problém se s ním bavit, i když přijde AHA moment, který mi není zrovna příjemný.
Zuzka
Marketing performance manager
Zkušenost s 360° Zpětnou vazbou

Na základě zpětné vazby se mi potvrdilo, co jsem sám vnímal, že dělám správně a chci v tom vytrvat. Na druhou stranu mi to ještě více otevřelo oči v tom, že nedávám úplně 100% prostor lidem růst. Vnímal jsem, že ke mně od kolegů z týmu chodí různé signály, že jim něco nesedí.

Díky zpětné vazbě mám pojmenované příležitosti a také věci, které dělám dobře a není potřeba měnit. Vím, na co konkrétně se zaměřit, můžu podniknout kroky k tomu, aby prostředí v týmu bylo mnohem více růstové a já nestál v cestě. Zároveň mě potěšilo, že se mnou chtějí lidé spolupracovat a naši spolupráci vnímají jako nadprůměrnou.
Tomáš
Finanční manažer
Pro koučování jsem se rozhodl/a protože jsem chtěla zjistit směr, ve kterém bych mohla podnikat (případně i naučit se koučovat).

Díky koučování jsem si ujasnila, v čem budu pokračovat a jak nahlížet na podnikání. Na koučování mě nejvíce baví/bavilo že nevím, co se dozvím a kam mě to posune. Kdybychom nespolupracovali, tak bych pátrala, co budu dělat, v čem podnikat a pořád bych hledala...už nehledám 🙂

Koučování bych doporučila, protože jsem cítila rozvahu, i sranda byla, líbily se mi trefné otázky, u kterých jsem si o sobě uvědomila spoustu věcí. Měla jsem pocit, že jsem v bezpečném prostředí a že můžu mluvit o čemkoliv.
Marcela
Podnikatelka, na mateřské dovolené
Pro koučování jsem se rozhodla protože jsem se sama chtěla stát koučem. Cítila jsem, že potřebuji udělat nějakou změnu ve svém životě a tohle byla výzva.

Největším přínosem pro mě je uvědomění, že se vším se dá něco udělat, pokud doopravdy chceš. Nejvíc mě baví ty "podivný otázky kouče" 🙂 a taky hledání cest a cestiček ke stále radostnějšímu životu.

Vlastně ani nevím, zda by se to sem všechno vešlo 🙂 ..tak třeba - na počátku jsem moc chtěla být skvělá šéfová a v průběhu naší spolupráce jsem si dokázala uvědomit, že to nebyl můj cíl, ale cíl, který jsem přijala za svůj, naděje, které do mě vkládali mí rodiče a má touha kopírovat svou úspěšnou sestru a že mě práce, kterou dělám zase tak úplně nebaví a že mám na to, abych klidně dělala něco jiného.. nebo, že není třeba mít hned obrovské vize, ale že je fajn posouvat se kousek po kousku.. že, jsem dokázala zlikvidovat hromady pracovních restů, dokážu mít uklizený stůl a těšit se z toho.. že si dokážu srovnat boty 🙂 každý den.. že se jsem se naučila odpouštět.. že dokážu být vděčná, za každé nové ráno a těšit se, co den přinese.. že dokážu být skvělá máma.. že je v pořádku mít někdy špatnou náladu už jen proto, abych vnímala radost z té dobré a že není špatně ji občas projevit i před ostatními.. že se začínám vnímat jako žena a dovoluji si vnímat všechny prožitky související se ženskou cykličností.. že přestávám s muži soutěžit a dávám jim prostor..že se už konečně dokážu ohlédnout a vidět, jaký kus cesty jsem už ušla a kolik práce je za mnou, ne se jen zaobírat tím, co jsem ještě nezvládla... prostě, že konečně nacházím sebe sama a to je moje výhra :

Jestli bych koučování někomu doporučila? Jasně, že ANO!!! Protože bych každému přála zažít tu neuvěřitelnou jízdu v objevování a zdolávání stále nových výzev! 🙂
Irča
Vedoucí týmu
About coaching i really like the fact that i could actually talk loudly about things I usually dont talk at all. It helped me be more rational with my decisions. Even though i consider myself logical in terms of advising others sometimes im loosing that when it comes to me.

Additionally, it helped me sort priorities in the right importance. I also really liked the small and short mid term goal planning, i really need that as a person but i am not that stable always in putting into action. Thanks to coaching I am able to put things into action!

(Na koučování se mi líbí fakt, že můžu nahlas mluvit o věcech, o kterých běžně nemluvím vůbec. Pomohlo mi to být více racionální v rozhodování. Přestože se považuji za logického člověka, co se týče dávání rad ostatním, sama se někdy ztrácím, co se týče mě samotné.

Navíc mi koučování pomohlo seřadit priority ve správném pořadí. Také se mi velice líbilo krátko-střednědobé plánování cílů, opravdu jsem to osobně potřebovala, ale ne vždy se mi úplně daří převádět věci do akce. Díky koučování jsem schopná převádět věci do akce!)
Eleni
Team leader
Ke koučování jsem se dostal ve chvíli, kdy jsem přemýšlel nad další cestou v profesionálním životě. Otázky v koučovacích konverzacích byly k tématu a trefné. Témata, která jsme probírali a měl jsem v nich mnoho nejasností se zdála posléze jasnější. Bohužel, absolvoval jsem pouze několik sezení a ukončil spolupráci z osobních důvodů. Přesto jsem na základě našich konverzací aplikoval změny v týmu, které vedly k celkově větší produktivitě týmu a mě osobně se uvolnil čas, který jsem mohl věnovat strategickým činnostem, či rodině.
Adam
Obchodní manažer
Koučování jsem vyzkoušel, protože mě zajímá téma osobního rozvoje a chtěl jsem ze sebe zkusit udělat lepšího mě. Během koučování jsme narazili na zajímavá témata a díky diskuzi a pokusu pojmenovat problémy a situace, a zkusit vymyslet jejich řešení, se otevřely možnosti, jak na sobě pracovat.

Největším přínosem pro mě je právě pojmenování věcí, které se mi už delší dobu honí hlavou, ale víceméně v abstraktní formě. Nyní se mi daří neodkládat věci, jsem více otevřenější vůči svým blízkým, jsem si jistější sám sebou a rychleji se rozhoduji.

V neposlední řadě pomocí koučování došlo také k posunu v mé kariéře.
Martin
Developer
Do koučování jsem šel bez větších očekávání, spíš mě zajímalo, jak koučování probíhá a co mi může nabídnout. Již při prvním setkání jsem byl velice překvapen, do jaké hloubky se v průběhu hodiny dokážeme dostat, měl jsem prostor se během sezení zamyslet nad věcmi, o kterých sám často ani neuvažuji. Z mého pohledu je koučování vynikající nástroj pro každého, kdo se chce efektivně rozvíjet a posouvat vpřed.
Michal
Datový analytik
Ke koučování jsem se dostal díky 20min. koučování zdarma. Už během našeho prvního setkání jsem si uvědomil hromadu věcí a ujasnil si svou vizi a svou cestu. Zároveň jsme se domluvili na další schůzce, která byla taktéž velmi výživná. Tehdy jsem pochopil, proč chci dělat to, co chci dělat, uvědomil jsem si, že mnoho věcí vůbec nesouvisí s tím, čeho chci dosáhnout, a proto nemá smysl se jimi zabývat. Toto mi v tu chvíli velmi pomohlo, protože jsem byl ve čtvrťáku na střední a rozhodoval se, na jakou vysokou školu půjdu. Díky Šimonovi jsem se poměrně rychle rozhodl. Naše další spolupráce je naplánována na září, kdy se dají věci konečně do pohybu.

Kdybych s koučem nepracoval, myslím si, že bych se pořád trápil činností, která nesouvisí s mojí vizí. Neměl bych prostor pracovat na mém plánu tak rychle. Zároveň bych šel na jinou školu, která by mi zabrala spoustu času, ale nepřispěla by k mojí cestě. Šimonovi i tímto moc děkuji a těším se na další spolupráci.
Lukáš
student, začínající podnikatel
Díky dárkovému voucheru jsem měl možnost využít koučovacího sezení. V rámci sezení jsem si, díky různým úhlům pohledu, uvědomil, které projekty pro mě jsou opravdu důležité a objevil jsem, že mi v jistých situacích a v mém rozletu brání strach z neúspěchu. Díky tomuto sezení jsem po 10 letech uvažování podal inzerát a začal sám koučovat!
Arnaud
Project manager/kouč/IT professional
Musím říct, že mě koučování mile překvapilo. Chtěla jsem to zkusit, spíš ze zajímavosti a myslela jsem si, že nejde ovlivnit myšlení a postoje, ale kouč mi ukázal, že jde.

V rámci koučování jsme se soustředili hlavně na to, jak lépe prožívat každý den a být více odolnější, vyrovnanější, organizovanější a sama sobě více důvěřovat.

Díky koučování se proměnilo moje vnitřní nastavení a každý den teď prožívám radostněji. Největším přínosem je pro mě to, že myslím pozitivně, což mi ovlivňuje náladu a celkově jsem mnohem vyrovnanější!
Hana
Učitelka